Hayvancılık Haberleri Oku

Hayvancılık haberleri okumak için hoş geldiniz. Küçükbaş yetiştiriciliğine önemli bir katkı sağlayacak proje ile sürülerinin kalitesini arttırmak suretiyle verimliliği artırmış, dolayısıyla üreticilerimizin de memnuniyetini arttırmak için kırsal alanlarda küçükbaş hayvan desteği devam etmektedir. Bu projenin önemli bir özelliği de seçilen damızlık koçlarının üreticilerin ortak kararı sonrasında hayata geçirilmiştir.

Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri birliği, teknik personelleri ile hayvancılığa desteklemek için dağıtımları sürecektir. İl ve ülke ekonomimize önemli bir katkı sağlayacak olan projenin tüm Türkiye genelinde yapılması ile kırsal kesimden hayvancılık üretimi atacak ve bir nebzede olsa rahatlama hissedilecektir.

Hayvancılık Haberleri Oku

Hayvancılık haberleri, köy haberleri yayınlayan koydenhaber.com aracılığıyla okunabilir. Dağıtımı yapılan damızlık koçlar Alman Et Merinosu ile Akkaraman melezlemeleri sonucu elde edilen Orta Anadolu Merinosudur. Koçlar bölge şartlarına uyum sağlamış yaşam gücü yüksek, canlı ağırlık, büyüme,  döl verimi, yapağı kalitesi yönünden melezlemenin yapıldığı Akkaraman ırkından daha verimli ve üreme durumu daha fazladır. Melez karışımı olan hayvanlardır.

Vücutları iri, baş ve yüz kısmı ile bacakların alt kısmı çıplaktır. Baş uzunluğu ve genişliği orta, dudaklar kalın, kulaklar yatay ve geniş, boyun kısa ve kalın, vücut geniş, derin ve uzun, butlar dolgun ve etli, bacaklar uzun ve kuvvetli küçükbaş hayvanlardır. Hayvanların detaylı bilgilerini köy haberleri sitesinden inceleyebilirsiniz. Vücut beyaz renkli derisi ile örtülüdür. Erkek ve dişiler boynuzları yoktur. Kuyruk yağsız, ince ve uzun olmaktadır. Detaylı bilgileri https://www.koydenhaber.com/ sitesinden ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir