Üniversiteye Hazırlıkta Verim Almamanın Sebepleri Nelerdir?

Üniversiteye hazırlıkta verim almamanın sebepleri nelerdir? Motivasyonumuzu sağlamak. Çalışmayı bir zorunluluk değil bir eğlence haline getirebilmek çoğumuzun ortak sorunudur. Başlıca motivasyonumuzu sağlamak için öncelikle hedeflerimizi belirlemeliyiz. Çalışırken ne için çalıştığımızı bilmeli ve hedefimiz doğrultunda çalışmalıyız. Hedefimize yönelik çalışmamız hedefimizin gerçekleşebilmesi adına bizim için büyük bir motivasyon kaynağı sağlar.

Eğer hedefiniz belli ancak hala ders çalışmak size bir zulüm olarak geliyorsa derse dair sevdiğiniz materyalleri yanınızda bulundurabilirsiniz. (Renkli kalemler, boyalar, renkli bantlar vb.) genellikle bilimsel olarak da toplu olarak çalışmak insanı motive eder. Sevdiğiniz insanlarla arzunuza göre evinizde veyahut ders çalışmaya uygun bir kafede birlikte çalışabilirsiniz. Eğer bunlara ulaşma imkanınız yoksa Youtubeden BENİMLE ÇALIŞ videoları açıp öyle bir ortam yaratabilirsiniz.

Üniversiteye Hazırlıkta Verim Almamanın Sebepleri Nelerdir?

Ders çalışmanıza rağmen eğer hala başarınız artmıyorsa bu verimsiz çalıştığınız anlamına gelir. Verimsiz çalışmaya sebep olan başlıca neden konu eksiklerine tam hakim olmayarak çalışmadır. Öğrencilerin birçoğunun farkında olmayarak yaptığı bu hata büyük kayıplar doğurur. Çalışırken neye ihtiyacımız olduğu neyde daha eksik olduğumuzu saptamalı ve bu konular üstüne yoğunlaşmalıyız.

Üniversiteye hazırlanırken verim alabilmeniz için https://universiteye.org/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir