Taşıt Kantarı Tır Kantarı Satış Firması

Taşıt kantarı tır kantarı satış firması arıyorsanız hoş geldiniz.. Birçok iş kararı gibi, taşıt kantarı satın alma kararı da bir dizi faktörü dikkate almalıdır. Çoğu işletme, bir araç kantarının satın alınmasını önemli bir yatırım olarak görür ve satın alınan kantarın yatırımlarında tatmin edici bir geri dönüş sağlayacağından emin olmak için önemli araştırma gerektirir. Bu kılavuz, bu tür bir projede yaygın olan tuzaklardan kaçınmada faydalı olacağı umuduyla sağlanmıştır.

Araç Kantarları

Araç kantarı, her tipte varyasyonlar bulunan iki temel tipte bulunmaktadır. Araç kantarları bir çukur üzerine (bir evin bodrum katına benzer şekilde) kurulabilir veya bir beton levha üzerine zemin seviyesinin üzerine kurulabilir. Tır kantarı, en çok tercih edilen kantar çeşitleri arasında yer alıyor.

Çukur tipi ölçekler genellikle daha soğuk iklimlerde bulunur ve çeşitli avantajlar sunar. Genellikle zemin üzerine monte edilen benzer bir modelden daha pahalı olmasına rağmen, çukur tipi bir kantar, kantarın altındaki bileşenlere kolay erişim sağlar ve kamyonun platforma çekilmesi için rampa gerektirmez. Çukur tipi bir kantara yaklaşımlar, tartım platformu zemin yüzeyi ile aynı hizada olduğundan çok daha kolaydır.

Öte yandan, bir çukur tipi ölçek, normal olarak, ister yerçekimi drenajı ister karter pompası olsun, çukur içindeki su birikimi ile başa çıkmak için bazı araçlar gerektirir ve kazı, şekillendirme ve çukur duvarlarının dökülmesini gerektiren inşa edilmesi önemli ölçüde daha pahalıdır. Dikkate alınması gereken diğer bir şey de, çukur tipi bir kantarda, sürücünün tekerleklerini çok keskin kesmesi durumunda kamyonun kantardan düşmeyeceğidir.

Taşıt Kantarı Tır Kantarı Satış Firması

Belirli bir süre için bir yere kurulabilen ve daha sonra başka bir yere taşınabilen portatif kantarlar da vardır. Kamyon kantarlarının içinde de çeşitli tipte yük hücreleri bulunmaktadır. Hidrolik versiyonları vardır. Standart analog yük hücreleri vardır. Dijital yük hücresi versiyonları vardır. Hatta kamyonun kantarın üzerinden geçebileceği ve asla tamamen durmadığı hareketli tır kantarı bile var.

Eğer sizlerde bir kantar kurulumu düşünüyorsanız hemen Weilo sitesine bir göz atın. https://www.weilo.com.tr/ linkine tıklayarak Weilo hizmetlerini inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir