Sosyal Medya GOOGLE Sıralamasına Etki Eder Mi?

Sosyal medya Google sıralamasına etki eder mi? Sosyal paylaşımların bir sıralama faktörü olduğu gerçeği biraz kara kutu gibi. Google bunların önemli olduğunu söylüyor ancak nasıl elde edileceğini ya da nelerin değerli olduğunu söylemiyor. Bununla birlikte, sosyal paylaşımlar hakkında bilinmesi gereken en önemli şeylerden biri, aslında belirli bir şey için sıralanmanıza yardımcı olmadıklarıdır; bunlar yalnızca geri bağlantıların vekilleridir.

Sosyal Medya Google Sıralamasına Etki Eder Mi?

Sosyal medya paylaşımları Google sıralamasına etki edebilir. Sosyal sinyaller belirli aramalarda sıralanmanıza yardımcı olabilir çünkü Google’a “bu web sitesi etrafında çok fazla ilgi ve etkinlik var” derler. Sosyal sinyaller birçok şekilde olabilir: içeriğinizi Facebook veya Twitter üzerinden arkadaşlarıyla paylaşacak kadar ilginç bulan kişilerin beğenileri ve tweetleri; Google+’daki kişilerin +1’leri; bir makalenin e-posta listelerinde veya blog yorum bölümlerinde kaç kez paylaşıldığı bile, bu paylaşımlarla ilişkili ölçülebilir bir etkinlik olduğu sürece (yorumlar gibi) sosyal sinyaller olarak kabul edilebilir.

Bu etkinlik Google için değerlidir çünkü insanların içeriğinizi başkalarıyla paylaşacak kadar alakalı bulduğunu gösterir – ve insanlar içeriğinizi bu kanallar aracılığıyla birbirleriyle paylaşacak kadar faydalı bulurlarsa, kendi adlarına arama yaparken de bunu yapacaklarından emin misiniz? Bu nedenle daha fazla sosyal medya paylaşımı almak arama motoru sıralamanızı iyileştirmeye yardımcı olur: Bu kanallar aracılığıyla sizinle çevrimiçi etkileşimde bulunan kişi sayısı ne kadar fazlaysa, sitenizi benzersiz kılan şeylerle ilgili anahtar kelimeler (veya yalnızca “trafik” gibi genel kelimeler) arandığında iyi bir sıralamaya sahip olma şansınız o kadar artar.

Ne kadar çok oy alırsanız, iyi bir sıralama elde etme şansınız o kadar artar. Ancak tüm oylar eşit sayılmaz.

Ne kadar çok geri bağlantınız varsa, iyi bir sıralama elde etme şansınız o kadar artar. Ancak tüm oylar eşit sayılmaz.

Oy almanın en iyi yolu, sizinle alakalı olan yüksek kaliteli sitelerden ve sizinle aynı nişteki diğer web sitelerinden oy almaktır. Bu tür bağlantılar sayesinde Google bunların meşru olduğunu görür ve arama motoru sonuç sayfalarında (SERP’ler) sizi daha üst sıralara çıkarmak için bunları kanıt olarak kullanır. Sosyal medya Google sıralamasına etki eder mi? Sorusuna en iyi şekilde cevap vermeye çalıştık.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir