PVD Kaplama Özellikleri

PVD kaplama özellikleri nelerdir? PVD kaplama, yüzeyleri korozyon ve aşınmadan korumak için tasarlanmış özel bir kaplama türüdür. Bir baz kat ve bir son kattan oluşan iki bileşenli bir sistemdir. Baz kat, alt tabakaya uygulanan modifiye bir epoksi reçinedir, son kat ise ek koruma sağlayan bir polyester – üretan karışımıdır. İki bileşenin kombinasyonu, kimyasallara, aşırı sıcaklıklara ve diğer çevresel koşullara dayanıklı, sağlam ve dayanıklı bir yüzey oluşturur.

PVD kaplamalar, otomotiv parçalarından ev aletlerine kadar çeşitli endüstriyel, ticari ve konut uygulamaları için mükemmeldir. Mükemmel dayanıklılığı ve hava koşullarına dayanıklı özellikleri ile PVD kaplamalar ürünlerinizin ömrünü uzatmaya yardımcı olabilir.

PVD Kaplama Özellikleri

PVD Kaplama, yüzeyleri korumak ve süslemek için kullanılan boya benzeri bir kaplama türüdür. Yüzeyde katı bir film oluşturan birden fazla kürlenmiş reçine katmanından oluşur. Kaplama, otomotiv, havacılık, inşaat ve tıbbi endüstriler dahil olmak üzere çeşitli endüstrilerde yaygın olarak kullanılmaktadır. Kişilere bağlı kaynaklanan hasarlara karşı korunmak ve yüzeyin görünümünü iyileştirmek için kullanılabilir.

PVD Kaplama, artan dayanıklılık, gelişmiş görünüm ve çiziklere, kimyasallara ve UV ışınlarına karşı daha fazla direnç gibi birçok avantaj sunar. Kaplama ayrıca geleneksel boyadan daha tutarlı bir renk ve doku sunar. Titanyum kaplama uygulaması kolaydır ve metal, ahşap, plastik ve cam dahil olmak üzere çeşitli malzemelerle kullanılabilir. Uygulama süreci nispeten basittir ve yüzeyin büyüklüğüne bağlı olarak birkaç saat içinde tamamlanabilir. Tin kaplama ve diğerleri için Dekap sitesi üzerinden bilgi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir