Kısaca Tenis Kuralları

Kısaca tenis kuralları konusunda arayış içerisinde iseniz hoş geldiniz. Her oyunun bir kuralları vardır. Kuralsız oyun neredeyse düşülemez. Günümüzün en elit sporları içerisinde yer alan tenis de, içeriğinde çok sayıda kuralı barındırmaktadır. Genel olarak tenis kuralları öğrenmek isteyen kişiler, bu kuralları çok geniş bir şekilde açıklayan siteler ile karşı karşıya kalabildiği için okuma esnasında sıkılabilirler. Peki kısaca tenis kuralları nelerdir?

Kısaca Tenis Kuralları

Öncelikle oyuna kura ile başlandığını söyleyebiliriz. Kurayı kazanan oyuncu ise servis atma veya karşılama hakkını kendisi seçebilir veya rakip oyuncuya bu hakkı verebilir. Ya da saha seçme hakkını kullanabilir, rakip oyuncudan bu hakkı isteyebilir. Servis öncelikle sahanın orta çizgisinin sağındaki bölgeden ve sahanın dışından yapılmaktadır. Servisi karşılayan kişi de çapraz bölgede durmaktadır. Servis kullanan kişi çapraz bölgeye toplu atmak zorundadır. Bu bölgeleri belirleyen çizgiler ise sahanın dış çizgisi değil iç kısımdaki çizgiler olarak bilinir.

Bu oyunun kuralları genel olarak tenis oyununa ilk adımı atmak isteyen kişiler tarafından sıklıkla aratılmaktadır. Kuralları öğrenmek, oyun esnasında yanlış yapma ihtimalini de büyük ölçüde azaltmaktadır.

Tenis kuralları sadece bunlarla mı sınırlıdır? Elbette değil! Daha çok sayıda tenis kurallarını okumak isterseniz alt kısımda yer alan bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir