Fatura Tahsilat Merkez Bayiliği Hakkında

Ücretsiz Fatura Tahsilat Merkezi Bayiliği Almak ister misiniz?

Fatura ödeme merkezi olarak hizmet veren ve Türkiye genelinde 81 ile yayılmış olan birçok işletme var. Bu işletmelerin tamamı 6493 sayılı kanun kapsamında yetkili olan lisanslı fatura ödeme kuruluşlarından yetki alarak hizmet vermektedir.

Ancak bu işletmelerin bazıları münhasır fatura ödeme merkezi olarak çalışırken bazıları bir kırtasiye veya market ana faaliyet konusunda hizmet verirken yan ürün olarak fatura ödeme merkezi olarak çalışıyor. Buradan şu anlam ortaya çıkıyor.

Fatura tahsilat merkezi açmak isterseniz eğer ısrarla yeni bir dükkan veya sadece bu işi yapacaksınız diye bir yasa yok. Siz isterseniz mevcut hali hazırda sahip olduğunuz işletmelerde de bu işi yapabiliyorsunuz ve aslına bakıldığında bu da gayet mantıklı bir işlem çünkü elektrik su internet gibi faturalarınız zaten ödeniyor ve kira zaten veriliyorken hatta üstüne üstlük zaten hali hazırda işletmenize giren bir müşteri portföyüne sahipken gidip yeni bir dükkan açmak yerine aynı müşterinizi fatura ödeme merkezi olarak verdiğiniz hizmetten faydalanmasını da sağlayabilirsiniz.

Bu ayrıca işletme sahibi için çokta stratejik olacaktır. Şimdi buna karar verdiniz ama nereden bayilik alacaksınız? Bu konuda kafası karışıyor işletme sahiplerinin ama aslında karılmasına lüzum yok çünkü merkez bankasının sitesinde ve BDDK nın web sitesinde zaten var bu firmaların listesi.

Sizin yapmanız gereken şey hangi ödeme kuruluşunun talepleri, şartları çalışma prensibi sizin hoşunuza gidiyor onu seçmek. Evet! Seçen taraf sizsiniz bu işte 😊 merak etmeyin. Şimdi açın merkez bankasının sitesini ve bakın oradan, hangi fatura ödeme kuruluşunun hizmetleri ve şartları size daha uygun ve başvurunuzu yapın.

Dikkat etmeniz gereken konuların başında hangi firma ücretsiz fatura ödeme merkezi bayiliği veriyor veya hangi firma ödeme merkezi bayiliği için kaç para istiyor bu. Bunun analizini yaparken şunu da unutmayın ki her ödeme kuruluşu her faturayı tahsil edemiyor çünkü bu işte anlaşmalar bunu belirliyor.

Fatura tahsilat merkezi olarak hizmet vermeye karar verdiğiniz de bunun para transferi ayağı var, mtv, sgk, bağkur ödemeleri ayağı var. Yani araştırmanızı bu doğrultuda sağlıklı şekilde gerçekleştirin ki 2-3 farklı ödeme kuruluşuna imza atmak zorunda kalmayın.

Kaynak: https://www.faturaodememerkezi.com/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir