E-İmza Nasıl Alınır? Gerekli Belgeler Nelerdir?

E-imza nasıl alınır? Gerekli belgeler nelerdir? Elektronik imza; Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunca onaylanan elektronik sağlayıcılar tarafından alınmaktadır. Eimza.net sitesinin temel amacı, kullanıcıların günlük işlerinin akışını sağlayabilmek için elektronik imza sahibi olmalarını sağlamaktır. Elektronik imza başvurusunda bulunmak eimza.net sayesinde son derece kolaydır.

 Sizde elektronik bir imzaya sahip olmak isterseniz web sitemizde yer alan iletişim numaramızdan bize ulaşabileceğiniz gibi sağ tarafta yer alan hızlı iletişim formunu doldurabilirsiniz. En geç 15 dakikalık bir süre içerisinde danışmanlarımız sizinle iletişime geçeceklerdir. E-imza nasıl alınır? Sorusuna verilebilecek en iyi cevaplardan bir tanesi eimza.net ‘dir.

eimza.net logo

E-imza Başvurusu İçin Neler Gerekmektedir?

Eimza başvurunuzu tamamlayabilmeniz için imzanızın kullanım alanını belirtmeniz gerekecektir. Bireysel ve kurumsal olarak iki ayrı sınıfa ayrılan elektronik imza, gerekli evraklar bakımından da iki ayrı sınıfa ayrılmaktadır.

Bireysel Elektronik İmza İçin Gerekenler;

  • Eimza talebinde bulunan bireyin T.C. kimlik numarasının açıkça yazılı olduğu, nüfus cüzdanı, pasaport, sürücü belgesi vs. gibi fotoğraflı kimlik belgesinin aslı,
  • Nitelikli Elektronik Sertifika taahhütnamesi ve başvuru formu

Kurumsal Elektronik İmza İçin;

  • Ticaret Sicil Memurluklarından son 6 ay içerisinde alınmış faaliyet belgesinin aslı,
  • E-imza talebinde bulunan bireyin T.C. kimlik numarasının açıkça yazılı olduğu, nüfus cüzdanı, pasaport, sürücü belgesi vs. gibi fotoğraflı kimlik belgesinin aslı,
  • İmza belgesinin fotokopisi,
  • Nitelikli Elektronik Sertifika taahhütnamesi ve başvuru formu.

Eğer e-imza başvurusu yapmak istiyorsanız bu durumda eimza.net aracılığıyla ilgili detaylara kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. E-imza nasıl alınır? Sorusuna verilebilecek cevaplardan bir tanesi eimza.net ‘dir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir