Zirkonyum Diş Kaplama Fiyatları

Zirkonyum Diş Kaplama Fiyatları ne Kadar?

Zirkonyum seramik kaplama; diş yüzeylerine zirkonyum maddesi kullanılarak yapılarak bir kaplama uygulamasıdır. Zirkonyum kaplama son derece sağlam ve doğal bir görüntüye sahiptir. Aynı zamanda zirkonyum kaplama, teknolojinin ilerlemesi sayesinde dişlerde tercih edilen porselen diş kaplamaların da alt yapısını oluşturan malzemedir. Tüm dişlere uygulanabilir bir kaplama yöntemi olduğundan porselen kaplama gibi yalnızca ön dişlerde kullanımı gibi bir durum söz konusu değildir. Bu kaplama sayesinde dişler daha az aşındırılır ve doğal yapıları bozulmadan işlemler uygulanır hale getirilir.

Zirkonyum kaplamanın yalıtım özelliği olduğundan diğer kaplama malzemelerine oranla sıcak veya soğuğu iletmeden, kişiye rahat bir kullanım sağlar. Zirkonyum diş kaplama, ışık geçirgenliği olmasından dolayı diş yapısıyla benzer özellik göstererek dışarıdan bakıldığında fark edilme olasılığını minimuma indirir.

Zirkonyum Kaplama Nasıl Yapılır?
Zirkonyum kaplama işlemi, diğer kaplama işlemleri ile benzer şekilde uygulanır. Zirkonyum kaplamayı diğer kaplama türlerinden ayıran en önemli fark, kaplama yapılırken kullanılacak olan malzemenin türüdür. Zirkonyum kaplama nasıl yapılır dediğiniz zaman cad cam sistemleri devreye girmektedir.

Zirkonyum diş kaplama işlemine geçilmeden önce diş üzerinde, diş temizliği ve dişlerin küçültülüp kaplamaya uygun hale getirilmesi gibi düzeltmeler ve oynamalar yapılır.

Zirkonyum diş kaplama fiyatları döviz kurundaki artış nedeniyle bir artış yaşamıştır. Zirkonyum kaplama fiyatları 2000 ile 3000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Zirkonyum kaplama fiyatı, diğer kaplama yöntemleri arasında en pahalı olanıdır.

Normalde zirkonyum kaplama ömrü 5-7 yıl arasında değişiklik göstermektedir. Ancak kişide diş eti çekilmesi gibi herhangi bir doku değişikliği görülmezse, hasta ağız hijyenine gereken önemi veriyor ise ve zirkonyum kaplama herhangi bir hasar almamışsa kaplamanın ömrü de uzayacaktır. Zirkonyum kaplamanın ömrünü uzatmak için düzenli diş hekimi kontrolü de gerekmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir