Web Sitesi Açmadan Önce Tavsiyeler

Web sitesi açmadan önce tavsiyeler nelerdir? Öncelikle web siteniz yoksa, İstanbul web tasarım aracılığıyla web site sahibi olabilirsiniz. Web sitesi açmadan önce ve açtıktan sonra bilinmesi gereken önemli şeyler vardır. Bu yazıda bir web sitesinin iyi yerlere gelmesi için bilinmesi gereken kritik noktalara değineceğim.

Web Sitesi Açmadan Önce Tavsiyeler

İlk olarak sitenin içeriği ne olacak, hangi kesime hitap edecek, buna net bir şekilde karar vereceğiz.

Daha sonra kararımız doğrultusunda içeriğimize uygun bir domain (siteadı) seçeceğiz. Site adı herşeyden önemli arkadaşlar. Googleda bir kelime aratacak olsak, ilk olarak o kelimeyi içeren domainlerin listelendiğini hepimiz biliyoruz. Bu nedenle site adımızın içeriğimizle uyumlu olması, ve içeriğimizin aranmasında en çok kullanılacak kelimeleri içermesi çok önemlidir.

Maddeleri fazla uzatmadan forum konusuna değinmek istiyorum hemen. Eğer genel bir forum açmak istiyorsanız bu sevdadan bir an önce kaçın. Günümüzde çok büyük ve başka bir foruma gerek duymayacağımız genel forumlar mevcut. Bu nedenle sitenize ziyaretçilerden başka giren çıkan olmayacaktır. Ve genel bir foruma ziyaretçininde gelebilmesi için içeriğinin geniş olması ve arama motorlarında fazlaca bulunması şarttır. Bunun içinde sağda solda ne bulursak doldururuz siteye. İşte bu sitemizin başına gelebilecek en büyük tehlike için attığımız ilk adımdır. Sonlara doğru bu konuyu biraz daha derinleştireceğiz.

Evet arkadaşlar, site adımızı belirledik ve sıra hosting (alan) almaya geldi. İlk olarak büyük webmaster forumlarını ziyaret ederek hosting şirketleri için açılmış tanıtım bölümlerini gezeceğiz. Hosting şirketleri hakkında yapılan yorumları büyük bir özenle okuyacağız. Bu yolda devam ederek bizim için en sağlıklı hosting şirketini bulacağız.

Hosting şirketimizi ayarladık ve sıra hosting paketimizi almaya geldi. Burada bütçemiz devreye girer ve işi tamamen elimizden alır. Bazı şirketlerde hosting fiyatları oldukça uçuktur. Ama biz senede bir defa hosting ve domain ücreti ödeyeceğimiz için bütçemizi yormayacak ve işimize yarayacak pakette karar kılıyoruz.

Sitemizin kodlaması hosting paketi açısından çok önemlidir. Eğer kodlamanız asp ise windows hosting, php ise linux hostingi tercih ediniz. Kodlanma diline uygun bir şekilde tercih yaparsanız, sitedeki veri transferide o kadar hızlı ve rahat olacaktır.

https://www.istanbul-webtasarim.com.tr/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir