Van Psikolog Tavsiyesi

Van psikolog tavsiyesi için hoş geldiniz. Günümüzde çok sayıda kişi çeşitli sebeplere bağlı olarak Van psikolog aramaktadır. Fiziksel şiddete kıyasla duygusal olarak şiddetin sınırlarını belirlemekte oldukça zordur. Birçok kişi fark etmese dahi psikolojik şiddete maruz kalan binlerce insan bulunmakta ve bu durum manipüle edilmektedir.

Karşı taraftaki kişiyi ağır, kırıcı olarak eleştirmek isteği şeyi yaptırmak için tehditlerde bulunmak ya da küçümsemek rahatsız edici olarak utandırmak, yalan söylemek, karşıdaki kişinin duygularını ihmal ederek sadece canı istediğinde irtibat kurmak gibi durumlar örnek verilebilmektedir. Bazı zamanlar psikolojik şiddet fiziksel şiddetten daha fazla zarar verebilmektedir.

Van Psikolog Tavsiyesi

Psikolojik şiddet gören kişilerde stres, depresyon, anksiyete gibi birçok psikolojik sağlık problemleri ortaya çıkabilmektedir. Bu durumu yaşayan kişi ise sürekli olarak kendisini çıkmazda hissetmektedir. Bunun yanı sıra psikolojik şiddet kişiler genel olarak görmüş olduğu şiddetten kendisini suçlu hissetmektedir. Bu kişilerde yalnızlık korkusu, öz güven eksikliği, huzursuzluk, aşırı gerginlik gibi psikolojik şiddetin belirtileri düzenli olarak görülmeye başlamaktadır. Psikolojik şiddete maruz kalan kişiler ilk olarak bu durumu oluşturan kişiye yaptığının doğru olmadığı konusunda ikna etmektir. Aynı zamanda kişi kendisi de bu durumu kabul etmelidir. Kişi bu durumu normal karşılıyorsa irtibat tamamen kopartılmalıdır.  Van psikolog desteği almak için ziyaret edebilirsiniz:

https://www.cliniq.com.tr/van-psikolog

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir