Uras CNC İle Uygun Fiyatlı Encoder Ürünleri

Encoder, konum, hız, sayım veya yön hakkında bilgi vermek için kullanılan elektromekanik bir geri besleme cihazıdır. Encoder bir tür konum sensörüdür. Piyasada fanuc encoder, Mitsubishi encoder gibi farklı ürün çeşitlerini bulabilmek mümkündür. Bu çeşitliliğe ulaşılabilecek en iyi sitelerden bir tanesi ise urascnc.com ‘dur.

Encoder, birçok farklı endüstride geniş bir ekipman yelpazesinde kullanılır ve hareketi, bir işlevi veya süreci etkinleştiren sistem kontrol cihazı tarafından okunacak bir elektrik sinyaline dönüştürür.  Encoder genellikle elektronikleri korumak için plastik veya metal bir muhafazadan oluşur, genellikle manyetik veya optik prensiplerle çalışır ve uygulamaya bağlı olarak çeşitli montaj yüzü seçenekleri gerektirir.

Encoder Ne İçin Kullanılır?

Encoder için en yaygın uygulamalardan bazıları şunlardır;

  • Boy kesme uygulamaları
  • Robotik
  • Baskı ve Etiketleme
  • Ambalajlama
  • Otomasyon
  • Dolgu
  • Sıralama
  • Taşıma

Encoder Çalışma Prensibi

Şimdilik, artımlı, optik tip Encoder bir örneği, bir tekerleğin parmaklıkları gibi, belirli bir desende opak çizgilere sahip bir diskten geçen bir ışık huzmesi kullanır. Diskin diğer tarafında, disk üzerindeki desene göre ışığı yorumlayacak, bir deklanşör resmi çizecek, ışığı engelleyecek ve engelini kaldıracak bir fotoğraf algılama cihazı var. Işık darbeleri daha sonra Encoder çıkışı yoluyla işlemciye geri gönderilmek üzere bir elektrik sinyaline dönüştürülür. Encoder, “servo veya VFD kontrol”, “ölçüm” ve “sayımlar” gibi “kapalı döngü” uygulamaları içeren geniş bir kullanım alanına sahiptir.

Uras CNC İle Uygun Fiyatlı Encoder Ürünleri

Encoder ürünleri satın alabilmek için Uras CNC sitesine göz atabilirsiniz. Uras CNC sitesinde Mitsubishi Encoder ve Fanuc Encoder gibi ürünler bulunmaktadır. Bu ürünleri satın alabilmek için https://www.urascnc.com/ linkine tıklayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir