Tahribatsız Muayene Nasıl Yaptırılır?

Tahribatsız muayene nasıl yaptırılır? Muayene, periyodik kontrol gibi kavramların önemi son derece büyüktür. Bu işlemler ince elenip, sık dokunarak sürecin başından sonuna kadar titizlikle yürütülmelidir. Bu doğrultuda gerekli incelemeleri yapacak olan kuruluşun tecrübesi son derece önemlidir. Periyodik kontrol, periyodik muayene, tahribatsız muayene gibi konularda günümüzde çok sayıda kuruluş arayış içerisinde olmaktadır.

Tahribatsız Muayene Nedir?

Tahribatsız muayene yurt dışında Non-destructive testing olarak bilinmektedir. Adından da anlaşılabileceği üzere bu muayene esnasında inceleme yapılacak alana ya da parça veya malzeme bütünlüğüne zarar verilmez. Örneğin bir metal yüzeydeki boya miktarını ölçebilmek adına ya da bir malzemenin iç kısmında bulunan farklı bir malzemenin miktarını ölçmek için de kullanılabilir.

Tahribatsız Muayenede Neler Yapılır?

Bu muayene esnasında çok sayıda farklı yöntemden faydalanılabilir. Örneğin görsel muayeneyi ele alalım. Görsel muayene ile ürün yüzeyinde yapısal bozukluklar varsa bunun tespiti sağlanabilir. Bu tabirle bu işlem basit gibi görünse de çok ince detayları bulunmaktadır. Penetrant muayene, manyetik partiküllerle muayene, ultrasonik muayene, radyografik muayene gibi yöntemler kullanılabilmektedir.

Tahribatsız Muayene Nasıl Yaptırılır?

Otomotiv, enerji santralleri, petrol, demiryolları, çelik, endüstriyel, üretim parçaları, depolama tankları ve basınçlı kalıplar, kalınlık ölçümleri ve laminasyon kontrolleri gibi alanlarda iletişime geçebileceğiniz en iyi kuruluşlardan bir tanesi kecetestmuayene.com olarak bilinmektedir. Keçe test muayene, tecrübesiyle güvenilir bir şekilde tahribatsız muayene nasıl yaptırılır? Sorusuna verilebilecek en iyi cevaplardan bir tanesidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir