Mutfak Masası Takımı ve Yemek Odası Takımı

Mutfak masası takımı ve yemek odası takımı için hoş geldiniz. Yemek odası, evde bulunan bireylerin beraber yemek yedikleri odadır. Genel olarak servisin kolay olması için yemek odaları, mutfak civarında konumlandırılırlar. Yemek odası genel olarak masa ve sandalyelerden oluşur. Sandalyeler masanın etrafında dizilir. 

Mutfak Masası Takımı ve Yemek Odası Takımı Seçilirken:

Alanın Ölçüsünü Almak: Yemek masasını yerleştirecek alanı tespit ettikten sonra alanın ölçüsü de tespit edilir. Masayı yerleştirilmek istenen bölgenin ölçüsü çıkarılır. Dört noktanın ölçüsünden de en az 55-60 cm çıkarılır. Bu sonuç alınacak masanın ölçüsüdür. Böylece sandalyelerin de hareket alanı bulunur. Masada rahat bir şekilde yemek yenmesi için gerekli olan ara mesafe 50-70 cm’dir. Yemek odası seçiminde dikkat edilecekler olarak 60×150 cm’lik bir alan varsa bu masa 6 kişilik olarak planlanabilir.

Masa Şekline Karar Vermek: Yemek masaları genellikle kare, dikdörtgen, oval ve yuvarlak şekillerde olarak dörde ayrılır. Genel olarak kare ve yuvarlak masalar kare odalar; dikdörtgen ve oval masalar ise dikdörtgen odalar için uygundur. Küçük odalar için köşesiz, yani odanın şekline göre yuvarlak veya oval bir model tercih edilir. Böylece daha geniş bir hareket alanı yaratmak mümkün olur ve odaya daha geniş bir görünüm kazandırılır. Büyük bir masa alınacaksa ve masada bulunacak olan kişiler birbirini rahat bir şekilde görmek istiyorsa yemek odası seçiminde dikkat edilecekler arasında yuvarlak masalar tercih edilebilir. 

Masanın Üretildiği Malzeme: Meşe, ceviz, akçaağaç, maun gibi ağaçlar oldukça dayanıklı yapıdadır. Fiyat olarak biraz daha pahalı olsa bile diğer malzemelere oranla uzun yıllar dayanıklı olarak kullanılır. İskeletleri ahşap veya metal gibi ürünlerden yapılan üst kısımları ise cam ile tamamlanan masalar uygun fiyatlı olabilir. Bunun yanında şeffaf camlar küçük odaların daha büyük görünmesine fayda sağlar. Isı ya da çizilmelere karşı dayanıklı olan temperli camlar seçilebilir.

Masanın Modelini ve Rengini Seçmek: yemek odası seçiminde dikkat edilecekler için önemli bir diğer nokta ise seçilecek ürünün tasarımıdır. Dar alanlar için yemek odası takımı seçilecekse açık renkli seçenekler daha uygun olacaktır. 

Konfor: Oturulduğu zaman dirseklerle hemen hemen aynı hizada olan masalar uygun olarak kabul edilir. Masanın sadece köşelerinde ayaklar varsa bu ortama daha geniş bir hava katabilir ama iki köşe arasında bir bacak varsa bu durum masadakilerin rahatsız olmasına sebep olabilir. Genişleyebilen masa seçenekleri kalabalık sofralar için sofra düzeni sağlanma konusunda daha yararlı olabilir.

Daha fazla mobilya, yemek odası seçenekleri, daha fazla bilgi ve hizmet için Mobilyadenizi.com.tr adresine ulaşabilirsiniz. Daha pek çok beyaz eşya seçeneği mobilyadenizi.com.tr de sizleri bekliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir