Mide Küçültme Operasyonundan Sonra Normale Dönüş Süresi Nedir?

Mide küçültme ameliyatı riskli mi? Mide küçültme ameliyatı normal operasyonlara göre çok riskli değildir. Ancak risk oranı düşük olduğu için herkese de yapılamaz. Bu operasyonu gerçekleştirmek için çeşitli obezite ve Tip 2 diyabet şartlarını taşımanız gerekir. Bu şartlar kişiden kişiye ve boy kilo endeksine göre farklılık gösterir. Bunun için uzman bir hekim tarafından muayene edilerek ilgili şartları taşıyıp taşımadığınızı öğrenmeniz gerekir.

Tüp mide ameliyatı küçük kesikler halinde, mideyi delerek kapalı ameliyat şeklinde gerçekleştirilir. Tercihe göre robotik cihazlar da kullanılır. Bu nedenle risk düzeyi olabildiğince azaltılmıştır. Fakat ameliyatın risk durumu operasyonu gerçekleştirecek hekimin tecrübesine göre değişir. Risk almak istemiyorum diyorsanız mide küçültme ameliyatı Ankara konusunda Doç. Dr. İbrahim Sakçak ile görüşebilirsiniz.

Mide Küçültme Operasyonundan Sonra Normale Dönüş Süresi Nedir?

Laparoskokpik dediğimiz yöntemde mide zarı kesilmediği için ve çok derin kesikler olmadığı için operasyon sonrası şiddetli ağrı yaşanmaz. Ortalama 1 hafta 10 gün içerisinde normal yaşantınıza dönebilirsiniz. Sizler de tüp mide operasyonu Ankara ile başarılı bir şekilde midenizi küçültmek isterseniz https://ibrahimsakcak.com/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir