Microblading Nedir?

Microblading hakkında bilgiler vermek isteriz. Öncelikle Microblading nedir? Microblading, kaşlar için kullanılan yarı kalıcı bir dövme tekniğidir. Microblading, daha belirgin ve daha dolgun bir kaş yanılsaması yaratarak az veya hiç kaşı olmayan kişilerde kullanılabilir. Manuel bir dövme tekniği kullanılarak, pigment cildin epidermal tabakasına bırakılırken saç benzeri küçük vuruşlar yapılır. Zamanla pigment solması nedeniyle, sonuçların korunması için 1-2 yılda bir rötuş yapılması önerilir. Microblading 2 saat kadar sürebilir.

Kaş haritası, işlemden önce sanatçının ölçüp, istenilen kaş şeklinin ana hatlarını çizeceği bir işlemdir. Ardından bölgeye uyuşturucu krem sürülür. Daha sonra sanatçı, doğal görünümlü bir kaş oluşturmak için küçük saç benzeri darbeler yapmaya başlayacak.

Uyuşturucu krem kullanılsa da biraz rahatsız edici olabilir ancak tolere edilemeyecek bir acı vermez. Microblading işlemi tamamlandıktan sonra yeni oluşturulan kaşlarınız 10 gün boyunca ıslanmamalıdır. Bu da duş almayı, saçınızı yıkamayı ve egzersiz yapmayı zorlaştırır. Hastalara duşta kullanabilecekleri microblading yüz siperi satın almalarını önerilmektedir. Bunlar saçlarını sık sık yıkayanlar için harika bir çözüm olacaktır. Ruj v oje sitesinde pek çok yazı okuyabilirsiniz.

https://www.rujvoje.com/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir