Marka Patenti Nereden Alınır

Marka patent nereden alınır? Patent tescil buluşlarınızı tescil ederek 3. kişilerin taklit ve izinsiz üretim yapmasının önüne geçer. Patent tescili işletmelerin buluşlarının hak ihlalini engellemek için en etkin yöntemler arasında yer alır. Patent tescili ile işlemler en değerli varlıkları olan tescil belgelerini koruma altına alır. Patent tescil süreci işletmeleri haklarını koruyabilmeleri için oldukça dikkat edilmesi gereken bir süreçtir. Türk Patent Enstitüsü’ne patent almak için başvurabilirsiniz.

Marka Patenti Nedir?

Ülkemizde son senelerde büyüyen sanayi büyüyen ekonomisi çevresinde sıkça karşılaşılan iki kavram marka patenttir. Bu iki kavram ne yazık ki aynı sanılıyor ve sıkça karıştırılıyor. İfade edilirken de beraber telaffuz ediliyor. Aslında her iki kavram da ayrı ayrı anlamlar olan farklı amaçlarda kullanılan kavramlardır. Marka tescil bir işletmenin mal veya hizmetlerin farklı işletmelerin mal veya hizmetlerinden ayırt etmeye yarayan işaretlerdir. Patent buluşun sahibini gösteren belgedir.

Marka Patent Nereden Alınır?

Marka patent alabilmek için Efor Patent iyi bir tercihtir. Firmanın ya da ismin patentini almak ismi tescil etmek gibi söylemler aslında marka tescilidir. Aslında tüm bu karışıklık patent kavramının yeterince bilinmemesinden kaynaklıdır. Marka ve patent kavramları birmiş gibi marka patent olarak da anılabiliyor.

Bir ürün için aynı zamanda hem patent hem de marka tescil başvurusu yaparsan İşte o zaman o ürün marka patent aldım diyebilirsiniz. İlk adım marka sorgulama işlemidir Marka patent sorgulama olarak kullanan bu tabiri aslında bir ismin marka ve patentinin olup olmadığını ayrı ayrı sorgulamasıdır. Marka sorgulaması ile detaylı bilgi almak için Eforpatent.com.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir