Köpek Kıyafeti Nasıl Seçilir?

Köpek kıyafeti nasıl seçilir? Pomeranian BOO köpek kıyafetleri nasıl seçilir? Süs köpekleri, yavru köpek ve yetişkin köpekler için kıyafet alma istekleri oldukça fazladır. Köpekler birçok insanın hayatında önemli bir yere sahiptir ve genellikle ailenin bir üyesi olarak kabul edilir.

Bu nedenle, giderek daha fazla giyim markası, küçük hayvanlar için giysi ve aksesuarların geliştirilmesi ve pazarlanmasıyla da ilgilenmektedir. 

Evcil hayvanınız için daha fazla rahatlık sağlamak için kıyafet alışverişine çıktığınızda boyun, göğüs ve patilerinin ölçülerini elinizin altında bulundurun. Bu, doğru ve rahat modeli seçmek için gerekli olacaktır.

Pomeranian BOO Köpek kıyafetleri ne için gereklidir?

En çok sevilen köpek ırklarından bazıları pomeranian ve boo şeklindedir. Genel olarak evcil hayvanları ısıtmaya yardım ederler, ancak rahat oldukları sürece onları daha şık hale getirmek için de kullanılır.

Bazı köpek ırklarının ısınmak için giysilere ihtiyacı yoktur. Aslında, zaten soğuğa karşı doğal bir korumaya sahipler. Köpeklerin vücudunu kaplayan kürkleri onların soğuktan etkilenmesini önler.

Bu nedenle, orta ve büyük köpeğin yalnızca düşük vücut ısısı belirtileri varsa (titreme veya soğuk burunlar, pençeler ve kulaklar gibi) kumaşlara sarılması önerilir.

Öte yandan, daha küçük cins veya daha az tüylü köpekler, sıcaklıklar düşük olduğunda korunmaya ihtiyaç duyar.

Ancak bu korumanın giysi ile eşanlamlı olması gerekmez. Köpekler, örneğin küçük bir kıyafet giymektense bir battaniyenin altında olmayı tercih edebilir.  

Evcil köpeğin isteklerine saygı duymak önemlidir: hayvan bu tür rahatlıktan hoşlandığını gösterirse giysiler giydirilmelidir.

Evcil hayvanlara kıyafet giymenin bazı sonuçları olabilir:

Köpek kıyafeti çıkarmaya çalışabilir ve sonunda kendini yaralayabilir veya kendini asabilir;

Hayvan huzursuz olabilir ve vücut sıcaklığında ani artışlar gösterebilir (hipertermi);

Evcil hayvan normalden daha stresli ve kızgın olabilir.

Bunu önlemek için doğru olan test yaptırmaktır. Evcil hayvanınıza daha bol bir kıyafet giymeyi deneyin ve nasıl tepki verdiğini gözlemleyin.

Beğenirseniz, diğer kıyafetleri kullanmakta özgürsünüz. Beğenmiyorsanız, hayvanın rahatına değer vermeyi unutmadan, köpeğin nasıl tepki verdiğine ve isteklerine saygı gösterin.

Seçilecek tipler ve modeller

Küçük arkadaşınız kıyafet giymeyi seviyorsa ideal olan, her zaman sıkı olup olmadığını veya rahatsız edip etmediğini kontrol etmektir. 

Genel olarak köpeklerin koşmayı, zıplamayı ve oynamayı seven aktif hayvanlar olduğunu unutmayın. 

Bazı ipuçları, evcil hayvanınız için en iyi kıyafeti seçmenize yardımcı olabilir:

Köpek çok hareketliyse taşlardan ve küçük nesnelerden kaçının. Köpeğin onları çekip yutmasına neden olabilir;

Tüm köpek ırkları için anti-alerjik kumaşlar kullanılmalıdır. Evcil hayvanların alerji veya cilt ve kürk sorunları geliştirmesini önleme eğilimindedirler;

Çok uzun kollulardan kaçının. Köpeğin adımlarını bozabilir ve tökezlemesine, kaymasına veya dengesini kaybetmesine neden olabilir;

Giysilerin köpeğin vücudunun arkasında yarık olması önemlidir. Böylece kumaşı bozmadan ihtiyaçlarını karşılayabilir. Bu boşluk, köpeğin kuyruğunun onu rahatsız etmeden dışarıda olabilmesi için de uyarlanmalıdır.

Köpek Kıyafeti Nasıl seçilir?

Peki pomeranian BOO köpek kıyafetleri nasıl seçilir? Eminim bir mağazaya girdiniz ve sırf güzel oldukları için köpek kıyafetleri almak istediniz. Ancak kötü seçilmiş kıyafetlerin insanları olduğu kadar köpekleri de rahatsız ettiğini unutmamalısınız.

BOO ve pomeranian Köpeğinize kıyafet seçmek için de bir kural yoktur, çünkü bu büyük ölçüde sahibinin zevkine ve her bir hayvanın ihtiyaçlarına bağlıdır.  Yine de arkadaşınız için güvenli ve rahat olması için dikkat edilmesi gereken detaylar var.

Bu faktörler evcil hayvanın sağlığı için son derece önemli olduğundan, moda trendleri de hayvanın boyutuna göre belirlenir.

Büyük köpekler uyum sağlamakta biraz daha zorluk çekebilir. Ancak doğru beden kıyafetler ve biraz sabırla aksesuarı sevmeye başlamaları mümkündür.

Genellikle, sadece hayvanın gövdesini kaplayan kazaklar (bacakları örten) veya atletlerle birleştirilirler.  

Küçük köpekler daha savunmasız oldukları ve zatürree ve gribe daha yatkın oldukları için giysilere ihtiyaç duyma eğilimindedir.

Bu nedenle bu hayvanlar daha sıcak kumaşlar ve daha uzun giysilerle kombinlenir.

Ancak bu, hoşlandıkları ve kendilerini rahat hissettikleri sürece kolsuz bluz, elbise ve diğer parçaları giymelerini engellemez. 

Köpekler çocukluk döneminde kıyafetleri giymeleri için eğitilebilir. Böylece büyüdüklerinde buna alışacaklar.

Yavrularsa, hala uyumaya meyilli oldukları için tüm aksesuarların tadını çıkarabilir ve giydirebilirsiniz.

Öte yandan daha büyüklerse ve oynamayı seviyorlarsa (her sağlıklı köpek yavrusu gibi), evcil hayvanın hareketini kolaylaştırmak için aksesuarlar dışarıda bırakılabilir.

BOO ve pomeranian Köpekler için kıyafet kullanımı, evcil hayvanınız bunu seviyorsa yapılmalıdır.

Köpek kıyafetleri aksesuar olarak kabul edilir, çünkü köpeğinizin ihtiyaçlarına ve ne istediğinize bağlı olarak bunları köpeğinizde kullanabilir veya kullanmayabilirsiniz.

Giysiler sadece soğuktan dolayı bir seçenek değildir, çünkü köpeği daha sevimli yapmak için kullanılabilir. Her durumda köpeğe elbise seçerken, en iyi arkadaşınızın rahat etmesi için doğru şekilde yapmanız önemlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir