İş Hukuku Avukatı Nedir?

İş hukuku avukatı; işçi ve işveren arasında ya da iş hukukundaki diğer anlaşmazlıklar durumunda ortaya çıkan davalara bakan kişidir.  İş hukukunda iş, işçi ve işveren kavramları söz konusudur. Bu hukuk dalı işçi ile işveren arasındaki ilişkileri düzenler. İki tarafın karşılıklı sorumluluklarını ve haklarını net olarak ortaya koyar. Bu alanda faaliyetlerini sürdüren çok sayıda Ankara avukat da bulunmaktadır.

İş Hukuku Avukatı

İş hukuku avukatı, iş hukuku yasaları kapsamında işçi ve işverenlerin hak kaybına uğramasına engel olacak hukuki süreci yürütür. Bunun yanında ortada bir hak ihlali varsa bu ihlalin giderilmesine çalışıyor. Hem işçilere hem de işverenlere iş hukukuyla ilgili tüm konularda danışmanlık hizmeti verir ve dava takibini gerçekleştirir.

Ülkemizde iş hukuku avukatları iş kanunu kapsamında işçi olarak nitelendirilen herkes için gerekli dava sürecini yürütür. Ayrıca firmalar iş hukuku avukatlarından işçi ilişkileri konusunda yardım alabilirler. iş hukuku avukatı arıyorsanız hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.  İşçi ve işveren anlaşmazlıklarında, hak ihlallerinde ve daha birçok konuda sizlere sunacağımız profesyonel hizmetlerden yararlanabilirsiniz. İş ile ilgili alacak verecek meselelerine icra avukatı bakabilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir