iPhone Ekran Kırıldı! Garanti Dışı mı?

iPhone Ekran Kırıldı! Garanti Dışı mı?

iPhone ekran kırıldı ya da arka cam çatladı gibi yakınmalarla çok sık karşılaşıyoruz. Bunun iki nedeni var. Her ne kadar artık telefonlarda seramik kalkan korumasına bile geçilmiş olsa da sonuçta camdan söz ediyoruz ve bir şekilde kırılabiliyor veya çatlayabiliyor.

İkinci neden ise böyle bir kaza yaşandığı zaman iPhone kullanıcıları ciddi ödemelerle karşı karşıya kalabiliyor. Haliyle kullanıcılar ne yapılması gerektiği konusunda bilgi almaya çalışıyor. Biz de bu şekilde telefonları zarar görmüş olan kullanıcılar için bazı bilgiler vereceğiz.

iPhone Ekran Kırıldı – Telefon Garanti Dışı mı?

iPhone akıllı telefonunuzun ekranının kırılması, tamamen kullanıcı hatası olarak geçmektedir. Bunu baştan eklemek istedim. Kullanıcı hatası olarak geçtiği için telefonunuz yeni olsa bile garantiye girmeme durumları yaşanıyor.

Bu durum telefonunuzun garanti durumuna herhangi bir etki etmiyor. Yani ekranınız kırıldı diye telefonun garantisi gitmiş olmuyor. Sadece garanti içerisine girmediği için ekran değişimi ücretsiz olarak yapılmıyor.

Garanti konusunda tüm detayları öğrenmek ve daha fazla bilgiye ulaşmak için de Appleuzmani.net sitesine bakabilirsiniz.

Hangi iPhone modelinde garanti durumunun nasıl etkilendiği konusunda bilgiler var.

Ayrıca burada güzel bir çalışma da yapılmış ve hangi iPhone modeli için iPhone ekran değişim ücretlerinin https://www.appleuzmani.net/iphone-ekranim-kirildi-ne-yapmaliyim/nasıl olduğu konusunda bilgilere yer verilmiş. Kullandığınız iPhone modeline göre ne kadar ödemeniz gerektiğini de buradan öğrenebilirsiniz. Zaten her iPhone modeli için ekran fiyatları farklı.

iPhone Ekran Kırıldı – Servis Dışı Değişim Durumu

Ekranınızı servislerde değiştirmek isterseniz sorun yok. Sadece garanti dışında kaldığı için ücret ödemeniz gerekiyor. Fakat eğer bu yüksek ücretleri ödemek istemezseniz, o zaman biraz daha uygun fiyata hizmet veren özel servisleri de kullanabilirsiniz.

Fakat bu durumda da bilmeniz gerekenler olacak. Öncelikle takılacak olan ekranın orijinal olup olmadığı konusuna özen göstermeniz gerekiyor. Eğer sahte ekran takılır ya da replika taklit ürünler kullanılırsa, iPhone akıllı telefonunuzu çöpe atın daha iyi olacak.

Yine Appleuzmani.net sitesinde bu konuya ilişkin çok derinlemesine bilgiler verilen içerikler var. Hangi durumlarla karşılaşılabileceğinizi bu siteden inceleyebilirsiniz.

Ekran orijinal olsa bile dikkat edeceğiniz diğer kısım garanti durumu. Telefonunuzun garantisi varsa ve sadece akıllı telefonunuzun ekranı değişecekse, bunu özel serviste yaptırmanız durumunda garantiniz yanar.

Telefona dışarıdan müdahale yapıldığı gerekçesiyle telefon garanti dışına çıkarılacaktır ve bundan sonraki hizmetlerde, yetkili servislere de her durum için ücret ödemeniz gerekecek. Tüm bunlar düşünüldüğü zaman kırılan ekranı değiştirmek için de iyi düşünmek lazım.

Bütçe durumlarını göz önüne almak, garanti durumunu göz önüne almak ve takılacak olan parçanın orijinallik durumunu değerlendirmek gerekiyor. iPhone ekran kırıldı diyerek hemen servise koşmadan önce değerlendirmenizi yapın derim. Sonra kararınızı verebilir ve size en uygun gelen şekliyle ekranınızı değiştirebilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir