İnternetsiz HES Kodu Nasıl Alınır?

İnternetsiz Hes Kodu

İnternetsiz Hes kodu nasıl alınır? Korona virüsün hayatımızda bir çok etki yaratmış olmasıyla beraber artık hes koduna da ihtiyacımız olmaktadır. Peki nedir bu hes kodu? Kimler Bu Hes Kodu almak zorundadır? Bu ve  buna benzer soruları sizler için araştırıp aşağıya yazdım. Lütfen çok dikkatli bir şekilde okuyunuz ve kolayca hes kodu sahibi olun. İsterseniz hemen makalemize geçelim.

HES Kodu Nedir Ne İşe Yarar?

Hes (Hayat Eve Sığar) Kodu, kendi kişisel sosyal hayatımızda, yaptığınız aktiviteleri (ulaşım, seyahat, ziyaret) gerekli kurum veya kurumlarla, Corona virüs hastalğından herhangi bir risk taşıyıp taşımadığınıza en güvenli şekilde taşıyan bir kod türüdür.

Örneğin bir alışveriş mağazasına girdiniz. Sizden girmeden önce hes kodu ister veya bir belediye otobüsüne bile binerken hes kodu istenir. Hatta günümüzde çok sayıda farklı yere giriş esnasında da artık hes kodu istenmektedir. Gelin birde Hes Kodu nasıl alınır? Ona bakalım.

İnternetsiz HES Kodu Nasıl Alınır?

HES Kodu Alımı

Hes Kodunu almak çok basit bir şeydir aslında. İki tane farklı yöntem vardır. İlk yöntem internete bağlı olarak almak. İkincisi internetsiz bir şekilde almak. Ben sizler için iki yöntemden de bahsedeceğim.

İnternete Bağlı Olarak Hes Kodu Alımı

İlk öncelikle internette aktif olarak nasıl Hes Kodu alınır o konuya değineceğim. İsterseniz hemen başlayalım:

  • İlk olarak telefonumuza Hayat Eve Sığar (Hes) uygulamasını indiriyoruz.
  • Sonrasında uygulamaya giriş yapıyoruz. Giriş işleminden sonra gerekli olan bilgileri doğru bir şekilde doldurunuz.
  • Ardından “Hes Kodu İşlemleri” bölümüne tıklayınız.
  • Ve açılan ekrandan “Yeni Kod Ekle” butonunun üzerine tıklıyoruz.
  • Kodun tarihi seçiniz (Süresiz veya süreli). Üstelik bir bir çocuğunuz varsa onun adınada alabilirsiniz.

Artık Hes Kodunuz hazır bulunmaktadır.

Gösterdiğimiz yöntemleri yaparak sizde online bir şekilde Hes Kodunuzu alabilirsiniz.

İnternetsiz HES Kodu Nasıl Alınır? (Kısa Mesaj)

Online bir şekilde hes kodumuzu aldığımıza göre, gelin birde offline yani internetsiz bir şekilde Hes Kodu nasıl alınır? Ona bakalım:

  • Hes Kodunu Sms olarak alacağımız için mesaj kısmına giriyoruz.
  • “HES” yazıp boşluk bırakarak sırasıyla; T.C. Kimlik Numarası, Kimlik Kartındaki Seri Numarasının Son 4 Harfi, Paylaşım Süresi (Gün olarak yazınız) yazılır.
  • Ve son olarak 2023’e gönderiniz.

Kısa bir süre içinde Hes Kodunuz mesaj olarak sizlere ulaşacaktır.

Evet bu yöntemde çok kolay hem de internetsiz bir şekilde hes kodunuzu almanızı sağlar. Sms ücretsizdir merak etmeyiniz.

Kimler Hes Kodu Alabilir?

Peki bu hes kodu’nu kimler alabilir? Bu Hes kodunu her yaştaki birey alabilir. Diyelim ki çocuğunuzun cep telefonu yok peki o halde nasıl hes kodu alınır? Burda devreye veliler giriyor ve hes kodunu kendi açtıkları hesaptan çocukları için alabiliyor. Bu sayede herkes Hes Koduna sahip olabiliyor. Bu yazımızda buraya kadardı hepinize teşekkür edrim! Umarım bu Virüs hayatımızdan bir an öce gider.

İnternetsiz HES kodu nasıl alınır? Sorusuna sizler için en iyi şekilde cevap vermeye çalıştık. Hepinize Sağlıklı Günler Dileriz.

https://www.resmievrak.com/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir