İmplant Fiyatları İstanbul – Ucuz Kaliteli İmplant Diş Fiyatı

İmplant Diş Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Yapay vidalı diş cerrahi uygulama fiyatlarını her yıl Türk Diş Hekimleri Birliği belirler. Diş hekimleri birliği tarafından yayınlan implant diş tedavisi fiyatları, taban fiyatlar olarak klinikler tarafından baz alınır. Gerçek implant diş fiyatı tedaviyi yaptırdığınız kliniğe ve hekiminizin tecrübesine göre farklılık gösterir. Bir implant fiyatları belirlenirken şu maddeler göz önünde bulundurulur. Unutmayın implant tedavisi hayatınızda bir kere yapılacağı için implant diş tedavisini uygulayacak hekimin alanındaki uzmanlığı ve tecrübesi çok önemlidir. İyi bir klinik seçiminiz ömür boyu kullanabileceğimiz bir implant sağlar. Söz konusu ağız ve diş sağlığınız ise doğru bir seçimde bulunmanız implant tedavisi sonrası yaşayacağınız komplikasyonların önüne geçecektir.

İstanbul implant fiyatları listesindeki değişikliğinin sebeplerinden biri de implant uygulamasında tercih edilen markaları ve biyomateryallerdir. Aynı zamanda implant dışında kullanılması gereken greft ( kemik tozu) ve diğer biyomateryaller de fiyat farkının oluşmasında etkili rol oynamaktadır. Dişsiz boşluk için implant yapımında bu bölgede yeterli kemik desteği olmadığında, greft materyali kullanılarak bu alana kemik takviyesi yapılması gerekebilmektedir. Dolayısıyla greft ücreti de implant tedavi ücretine eklenmektedir.

Ayrıca implant üstüne gelecek olan dişin estetik kalitesi ve dişin hazırlanması aşamasında kullanılan laboratuvar yöntemleri de farklı maliyetler oluşturabilmektedir. Tercih edilen klinikte verilen hizmet ve randevu sistemi , personel niteliği, klinikte kullanılan diğer sarf malzemelerinin de maliyet olarak verilecek hizmete yansıması doğal bir durumdur.

Aslına bakacak olursak hastalarımıza genel tavsiyemiz implant fiyatları ile ilgili araştırma yaparken konusunda yetkin, yaptığı vakalar ve hasta ile olan iletişiminde güven veren iyi bir doktor bulmalarıdır. Çünkü, mesleğini aşk ile yapan bir doktor en iyi sonucu elde etmeyi kendine bir gaye olarak ortaya koyacaktır. İmplant genel olarak 18 yaşını doldurmuş ve çene ve yüz gelişimi tamamlanmış kişilerde kullanılabilen güvenli bir tedavi yöntemdir. Tedavi aşamasına geçilmeden önce ilk olarak kişinin çene röntgeni veya tomografi çekilmesi gerekir. Bu sayede yapılacak tedavinin hastanın çene yapısı için uygun olup olmadığı araştırılır. Bazı durumlarda kemik dokusu genetik sebeplere bağlı olarak çok yetersiz veya beklenenden daha kalın olabilir. Yine diş ve diş etlerinde gerçekleşen kimi iltihaplar kemik dokusu üzerinde eksilmeye yol açabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir