Güvencem ‘in Mobil Aydınlatma Sistemlerine Genel Bakış

Deprem kuşağı bir ülkede yaşıyoruz ve büyük İstanbul depremine her geçen gün daha çok yaklaşıyoruz. Tüm afet planlamaları bu depremin en az hasarla atmasına yönelik yapılıyor. Deprem, sel, yangın gibi doğal afetlerde malesef can kayıpları olabileceği gibi can kaybı yaşanmaması durumu sonrasında maddi hasarlar can sıkabiliyor. Telekominikasyon, elektrik, su altyapısı bu anlamda zamanla yarışta büyük önem arz ediyor. Toplumun kaosa sürüklenmeden, kontrollü bir şekilde aksiyon alması için düzenli, aydınlık bir zemin oluşturmak gerekiyor. Resmi makamların uyarılarını ve önlemlerini dikkate alarak, panik olmadan söylenilenleri hareket etmek gerekir.

Bu noktada doğal afet ve kaza durumlarında oluşan hasarları daha iyi tespit etmek adına mobil aydınlatma sistemlerini kullanmak gerekir.

Mobil aydınlatma sistemleri, özellikle hızlı aksiyon alınması gereken olaylarda, arama kurtarma çalışmalarında, hayati öneme sahip ışık kulesidir. Araçlara takılabilen, çatılara yerleştirilebilen, sabit bir platforma yerleştirilebilen mobil aydınlatma ile her yönden ışık alma sağlanır. Bu sistemlerin en iyi teknolojiye sahip ürünlerinden biri will-burt night scandır.

Dünyanın en çok kullanılan mobil aydınlatma sistemleri neler?

Will-burt night scan, dünyada en çok satan ve kullanılan mobil aydınlatma sistemidir. Özellikle daha fazla yükseklik sağlayan ışık kulesi, geniş alanların kontrolü için büyük imkân sunuyor. Her yükseklikte aynı aydınlık kalitesi sunan mobil aydınlatma sistemi, tek düğme ile otomatik yükselme geçekleştirip, her yönde eşit ışık sağlamaya çalışır. Çift eğim özelliği sayesinde önde ve arkada eşit ışık sağlar ve %42’den daha fazla oranda daha hafiflikle tasarlanmıştır.

Mobil aydınlatma sistemleri kaç farklı şekilde kullanılabilir?

Mobil aydınlatma sistemlerinin en iyilerinden olan will-burt night scan, çeşitli, çoklu kurulum seçeneklerine sahiptir. 8 farklı platform seçeneği vardır. Kabin ve gövdeye çatı montajı, içte ve dışta dikey montaj imkânı vardır.

Will-burt night scan kullanılarken başka kaynaklara ihtiyaç var mıdır?

Will-burt night scan, ile araç içinde başka alana ihtiyaç duymaksızın çatıya monte edilebilen ve katlanabilen bir ışık kulesidir. En çok kullanıldığı yer, ağır kurtarma araçları, mobil koordinasyon merkezlerinde, havaalanı kurtarma, yangına müdahale araçları gibi araçlarda kullanılır. Daha fazla ışık seçeneği ve güç seçeneği sayesinde harici kompresörlerle çalıştırabilme özelliğine sahiptir.

Esnek kurulumu sayesinde her türlü zorlu şartlara karşı dayanıklılığı vardır. Mobil aydınlatma sistemleri içerisinde ve ışık kulesi modelleri arasında hızlı ve güvenli çalışması ile farkını gösteriyor. LED ve halojen  türleri yanında 400’den fazla ışık ve kule alternatifi sunar.

Işık kulesi satın alırken dikkat edilmesi gerekenler

Işık kulesi, yüksek aydınlık gerektiren yerlerde, kalabalık alanlarda ortamı düzende tutabilmek için tercih edilen mobil aydınlatma sistemleridir. Bu sistemleri kullanırken ve almaya karar verirken dikkat edilmesi gerekenler,  zorlu arazi şartlarına uyum sağlaması, hızlı çalışması ve pratik olmasıdır.

Yakıt ve ve kurulum gerektirmeyen, en az ekipmanla maliyeti düşürmesi lazımdır. Bununla birlikte Will-burt night scan gibi esnek kuruluma sahip olması, araç şartnamelerine uygun, çeşitli araçlara kuruluma izin vermesi gerekir. Enerji tüketiminin az, yüksek lümen çıkıntısı olması gerekirken, jeneratör gibi destekleri almadan çalışmaları dikkat edilmesi gereken noktalardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir