Güneş Kremi Ne İşe Yarar

Güneş kreminin faydaları bilineninaksine çok daha fazladır. Peki her mevsim cilt kusurlarına savaş açan güneş kremi ne işe yarar?

Güneşin insan vücuduna yararları elbette yadsınamaz. Ancak ozon tabakasının her yıl incelmesiyle zararlı ışınların dünyaya daha fazla geldiği de ne yazık ki değişmeyen bir gerçektir.

Güneş ışınlarının gelmesi engellenmese de önlem almak cilt lekelerine ve kansere yakalanma riskini büyük oranda azaltmaktadır. Güneş koruyucu bu bağlamda son derece etkilidir. Alınması gereken ilk önlem ise güneş kremi kullanma alışkanlığı kazanmaktan geçiyor.

Bir bakım ürünü olmaktan çıkıp 4 mevsim kullanılması gereken bu krem, sağlık ürünü adı altında da değerlendirilebilir. Çünkü yalnızca güneşli havalarda değil her türlü hava koşulunda cilde bakım yaparak zararlı ışınlardan korumaktadır.

Güneş Kremi Ne İşe Yarar?

Güneşten gelen ve cilt için tehlike oluşturan UV ışınları radyoaktiftir ve vücudumuzda en çok yüz bölgesi etkilenir. Bu ışınlar her daim açıkta olan yüzde deri altına inerek kırışıklıkları, yaşlanma belirtilerini ve koyu lekeleri ortaya çıkarır. Bu nedenle solgun bir yüz görmek kaçınılmaz hale gelir.

Bu sorunların önüne güneş kremi ile geçmek mümkün olup hiçbir yaş için geç değildir. Ciltte âdeta bir koruma kalkanı görevi gören güneş kremleri sayesinde cildin kaybolan ışıltısı geri gelerek daha genç bir görünüm elde edilmektedir.

Tatil çantalarından eksik olmayan bu ürün  özellikle yaz aylarının vazgeçilmezidir. Ancak son yıllarda sadece yazın kullanılması tartışma konusu olmuş ve büyük yanılgı olduğu kanıtlanmıştır. Hava bulutlu bile olsa hatta tamamen kapalıda olsa, sızan ışınlar dünyadaki canlıları kolaylıkla bulur ve deri altına kadar iner. Bu sebeple kış aylarında da güneş kreminin kullanılması tavsiye edilmektedir. Cilt bakım serumu ve daha pek çok ürüne bebakshop.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir