Galataport Projesi Hakkında Bilgiler

Galataport projesi hakkında bilgiler için hoş geldiniz. Bitimine kısa bir süre kalan Galataport projesi herkesin merak konusu haline geldiği bu günlerde, bu yazıyı sizle paylaşmak istedik. Böylece “Galataport nedir?” sorusunun da yanıtı bulmuş olacaksınız.

Galataport Projesi Hakkında Bilgiler

  Galataport; Karaköy İskelesi ile Mimar Sinan Üniversitesi arasındaki 1.2 km alana sahip İstanbul Boğazı kıyısında eşsiz bir kruvaziyer liman, seçkin otel markası, kafeleri, restoranları, butikleri, ofisleri ve müzeleri yer alacak olan büyük bir proje.

  Hepimizin bildiği fakat hiç göremediğimiz yaklaşık 200 yıldır kapalı olan Karaköy sahil şeridini halka açıyor. Yapımı tamamlanmak üzere olan Galataport projesi içinde bir kültür ve sanat merkezi, kafeler, oteller, restoranlar vb. Turizmden kültür-sanata, yemeğe kadar her şeyi kapsayan bir alan yaparak halka açmasına kısa zaman kaldı.

 Kruvazer Limanı ile Galataport İstanbul’un her yıl 1,5 milyon kruvaziyer yolcusu alması bekleniyor. Galataport teknolojinin ve mimarinin birleşimi ile 29.000 metrekarelik bir yeraltı terminali yapılmış. Dünyada ilk kez uygulanan özel bir kapak sistemine geçecek ve İstanbul’un denizden dünyaya açılan kapısı olmaya devam edecek gibi duruyor.

 Proje alanındaki tarihi binalar restore edilecek 177 odalı Peninsula İstanbul oteli, dünya çapında sadece 10 önemli bölgede şubesi bulunan Peninsula Hotels markası kapsamında açılacak. Merkezi Hong Kong’da bulunan HSH (Hong Kong and Shanghai Hotels Co., Ltd.), İstanbul projesi ile İstanbul’un turizmine büyük katkı sağlayacak.

 Karaköy ve Salıpazarı cephelerinde restore edilecek Genel Postane binasında yer alan projenin yeme-içme ve perakende alanları, Karaköy dokusuna uygun olarak yeniden inşa edilerek.  Geri dönüştürülebilir malzeme kullanan ofislerde deniz suyu ile özel klima sistemleri de kullanılacaktır.

  Proje kapsamında çevre güzelleştirilerek hayata geçirilen tarihi Tophane Meydanı, şu anda İstanbul’un en önemli meydanlarından birine dönüştürülüyor.

İstanbul’daki Galata mekanı için Türkiye’nin en önemli kültür ve sanat kurumlarından biri olan İstanbulİstanbul Modern Müzesi ve İstanbul Mimar Sinan Üniversitesi, Resim ve Heykel Müzesi’nin ortasında yer alıyor ve İstanbul’un ilk müze meydanı olacak. Bu meydanda, Galataport tarafından restore edilen tarihi Tophane Saat Kulesi yeniden görebileceğiz.

 Galataport’a denizden ve karadan kolayca ulaşabilmek mümkün. Özel araç kullanacak olanlar için 2300 araç kapasiteli otopark alanı sağlayarak Galataport İstanbul’u keyifle deneyimlemeniz için her imkânı sunuyorlar.

 İstanbul’un yeni sosyalleşme alanı olacak olan Galataport kültür, sanat, tasarım ve moda gibi pek çok alanı kapsayarak, İstanbullular ve turistler için cazip bir mekan haline gelecek gibi duruyor.

 Galataport’a Nasıl Gidilir?

 Metro, tramvay toplu taşıma araçlarına ve otobüs duraklarından ulaşım sağlayabilirsiniz.Karaköy ve Kabataş terminallerine yakın olduğu için deniz yolu ile de ulaşabilirsiniz. Kişisel aracınızla gitmek isterseniz 2300’e yakın araç kapasiteli otopark alanı sağlayarak Galataport İstanbul’u keyifle deneyimlemeniz için her imkân sunulacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir