Diş Eksiklikleri Nasıl Giderilir?

Diş eksiklikleri nasıl giderilir? İnsan vücudu için en değerli unsurlardan bir tanesi de şüphesiz ki dişlerdir. Hem estetik anlamında, hem de ağız sağlığı ve besinleri yeterli öğütebilme konusunda dişlerin önemi bir hayli büyüktür. Diş eksiklikleri pek çok sebebe bağlı olarak yaşanabilir. Diş çürükleri, bir kaza sonucu diş kaybı, kurtarılamayıp çekilmek zorunda kalınan dişler gibi…

Diş Eksiklikleri Nasıl Giderilir?

Diş hastanelerinde ve diş kliniklerinde diş eksikliklerinin giderilmesi için farklı tedavi yöntemleri uygulanmaktadır. En fazla 2 yöntemin uygulandığını söyleyebiliriz. Biri implant tedavisi, diğeri ise köprü diştir. Köprü dişte yan dişler inceltilerek köprü bir diş oluşturulur. Eksik olan dişin üst kısmı bu sayede tamamlanır. Fakat bu durumda sağlıklı dişler de inceltilmiş olunur.

İmplant Tedavisi İçin Klinik

İmplant tedavisinde ise diş implantları, dişin olmadığı bölgeye yerleştirilir. Diş kökü titanyumdan yapılır. Bu tedaviden yararlanabileceğiniz kliniklerden bir tanesi Koray diş klinik olarak bilinmektedir. Sitede yer alan ilgili sayfa üzerinden ayrıca implant fiyatları da öğrenebilirsiniz. İmplant tedavisi için iyi bir klinik olan koraydisklinik.com ‘un sizleri de memnun edeceğini düşünüyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir