Antalya Gezilecek Yerler

Antalya gezilecek yerler çok sayıda kişinin arayış içerisinde olduğu bir konu. Antalya, lüks otellerde konaklamadan hoşlananlar için popüler bir tatil beldesi haline gelen Türkiye’nin güneyinde yer alan bir şehirdir. Antalya, yelken, balık tutma, müzeler ve antikalar dahil olmak üzere gezilecek yerler barındıran şehir olmuştur.

Antalya’daki en popüler aktiviteler şehrin kendisinde bulunur, ancak Antalya kıyılarındaki adalarda ve komşu adalarda da gidilecek ve gezilecek yerler vardır. Antalya’da kamp yapabileceğiniz mesire yerleri içerisinde bulunan şehrin harikalar yaratan karavan kamp yerleri vardır.

Antalya Gezilecek Yerler

Antalya gezilecek yerlerden bazıları şu şekildedir. Antalya Yanartaş, han kalesi, tarihi saat kulesi, Olympos antik kendi, Aspendos antik kenti, Kleopatra plajı, Lara karpuz kaldıran plajı, Kemer plajı şeklindedir. Tatil için Antalya’yı ziyaret etmek için yılın en iyi zamanı Mayıs ve Eylül ayları arasıdır.

Bu süre zarfında hava bunaltıcı derecede sıcak değildir, bu da Antalya’yı ve birçok ilgi çekici yeri ziyaret etmek için mükemmel bir zamandır. Antalya’yı tatil için ziyaret etmek için günün en iyi zamanı öğleden önceki ve akşam vakti, çünkü hava rahatsız edecek kadar sıcak değil.

Karavan Kamp Yerleri ararken veya Antalya için gezilecek yerler ararken günün en iyi zamanı ise yine öğleden hemen önce, yani yaz aylarında yapılan ziyaretlerin de başarılı olduğuna dair raporlar vardır. Hava güzeldir, ancak yılın bu zamanında plajlar özellikle kalabalık değildir, bu nedenle her zamankinden daha fazla kıyafet getirmek isteyebilirsiniz.

Antalya gezilecek yerler yazımızla sizleri bilgilendirmeye çalıştık. Yalnız seyahat ediyorsanız, bir veya iki arkadaşınızı da getirmeyi düşünebilirsiniz. Gezilinki.com olarak sizlere sitemizde Antalya ve çevresinde daha fazla mekanlar ve mesire yerleri hakkında çeşitli makaleler sunmaktayız. Antalya ayrıca karavan kamp yerleri açısından da zengin bir içeriğe sahip.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir